Ontmoet ons mense

Aan die stuur van hierdie manjifieke Rooikat- avontuur staan die besondere span van Laerskool Constantiapark met die blinkste planne en volledig toegerus om elke Rooikat te kan vul met ‘n onblusbare lus om wyer as die grense van wolke spore te gaan trap van die klaskamer tot die kosmos!

dagbestuur

Hoof

Dr. Louis Dey

Dr. Louis Dey (Hoof) het wyd gestudeer en beskik oor ‘n Honneurs in tale en ‘n Ph. D in Opvoedkunde wat ‘n Meestersgraad in Sosiale Opvoedkunde insluit wat hy met lof geslaag het. Hierdie deurwinterde en passievolle onderwysman was onder meer vir 13 jaar as adjunkhoof verbonde aan Hoërskool Waterkloof. As vernuftige onderwysstrateeg wat oor ‘n deelnemende bestuurstyl beskik, poog hy voortdurend om Laerskool Constantiapark op die voorpunt van opvoedende onderwys te posisioneer. Hy ag die onderwyserspan as die grootste bate van die skool en strewe voortdurende daarna om kaliberpersoneel vir Rooikatland te werf en te behou. Onder sy inspirerende leiding gedy opvoeding as kernbesigheid, uitnemende akademie as eerste prioriteit en floreer sport, kultuur, leierskap en sosiale vaardighede as toegevoegde waardes.

E-Pos:admin@lscp.co.za

Adjunkhoof

Me. Annieka Moolman

Akademie/Bemarking/IT

Adjunkhoof

Mnr. Francois van Staden

Buitekurrikulêr en Dissipline

bestuur

Bestuur
Departementshoof: Gr. RR, R en 1

Me. Marlene du Plessis

Departementshoof: Gr. 2 en 3

Me. Lize Nauta

Graad 2

Departementshoof: IT en Kurrikulumsteun

Me. Hermie Nell

Rekenaartoepassingstegnologie (Gr. 7)

Departementshoof: Wiskunde/NW/ EBW/Tegnologie

Mnr. Heinrich Swart

Wiskunde-Verryking (Gr. 4-7)

Departementshoof: Lewensoriëntering/ Uitvoerende Kunste en FLO

Mnr. Johan Hansen

Operasionele bestuurder

Me. Isabel du Toit

Vak- en Departementshoofde: Graad 4 - 7
Vakhoof: Afrikaans en Graad 6-Graadhoof

Me. Annedien Smit

Vakhoof: Afrikaans
Afrikaans (Gr. 6)

Vakhoof: Engels en Graad 7-Graadhoof

Me. Marna du Plooy

Graad 7: Engels

E-pos:marna.du Plooy@lscp.co.za

Vakhoof: Wiskunde en Graad 5-Graadhoof

Me. Lulu Scholtz

Vakhoof: Wiskunde (Gr. 4-6)
Wiskunde: Graad 5

Departementshoof: Wiskunde/NW/ EBW/Tegnologie

Mnr. Heinrich Swart

Wiskunde-Verryking (Gr. 4-7)

Vakhoof: Natuurwetenskap en Tegnologie

Me. Juanette Bonnema

NW en Tegnologie (Gr. 6)
Leiervoog
Koördineerder: Leierontwikkelingsprogram

Vakhoof: Sosiale Wetenskappe

Me. Jana Minnaar

Sosiale Wetenskappe (Gr. 4-7)

Vakhoof: Tegnologie

Mnr. Renier Fox

EBW/Tegnologie (Gr. 7)

Vakhoof: Beeldende Kunste

Me. Juanita de Koning

Kuns (Gr. R-7)

Vakhoof: Uitvoerende Kunste

Me. Annelie van Rooyen

Musiek (Gr. 4-7)

E-pos:annelie@vanrooyen@lscp.co.za

Mediasentrum-bestuur

Me. Ilse Biggs

Vakhoof: FLO

Me. Daleen Hoogenboezem

FLO (Graad 4-7)

Departementshoof: IT en Kurrikulumsteun

Me. Hermie Nell

Rekenaartoepassingstegnologie (Gr. 7)

Graadhoofde
Graad RR-Graadhoof

Me. Marihette Joubert

Graad RR

Graad R-Graadhoof

Me. Esmé Muller

Graad R

E-pos:esmé.muller@lscp.co.za

Graad 1-Graadhoof

Me. Ilse Oosthuizen

Graad 1

Graad 2-Graadhoof

Me. Sophie Retief

Graad 2

Graad 3-Graadhoof

Me. Zilana Uys

Graad 3

E-pos:zilana.uys@lscp.co.za)

Graad 4-Graadhoof

Me. Alza van Huyssteen

Wiskunde: Graad 4

Vakhoof: Wiskunde en Graad 5-Graadhoof

Me. Lulu Scholtz

Vakhoof: Wiskunde (Gr. 4-6)
Wiskunde: Graad 5

Vakhoof: Afrikaans en Graad 6-Graadhoof

Me. Annedien Smit

Vakhoof: Afrikaans
Afrikaans (Gr. 6)

Vakhoof: Engels en Graad 7-Graadhoof

Me. Marna du Plooy

Graad 7: Engels

E-pos:marna.du Plooy@lscp.co.za

ontmoet ons personeel & assistente
Graad R-Sentrum
Departementshoof: Gr. RR, R en 1

Me. Marlene du Plessis

Administrasie

Me. Roelien Naudé

Graad R-Graadhoof

Me. Esmé Muller

Graad R

E-pos:esmé.muller@lscp.co.za

Graad R

Me. Simoné du Preez

Graad R

Me. Ansuné Steenekamp

Graad R

Me. Marlise Viljoen

Graad R

Me. Lize van Rooyen

Graad R

Me. Liezel Weyers

Graad R

Me. Izelle Cowley

Graad R

Me.Klarize Marnewick

Graad RR-Graadhoof

Me. Marihette Joubert

Graad RR

Graad RR

Me. Aimee Jane Chapman

Graad RR-Assistent

Me. Deliwe Msimanga

Graad RR-Assistent

Me. Peggy Manzini

Graad R-Sentrum: Matrone

Me. Natasja Spruyt

Graad 1-Onderwysers
Graad 1/1

Me. Elna Gresse

Graad 1/1
Buitemuurse Aktiwiteite: Organiseerder Tennis (elna.gresse@lscp.co.za)

Graad 1/2

Me. Cailynne Starke

Graad 1/2

Graad 1/2

Me. Monique Jansen

Graad 1/2

Graad 1/4

Me. Thea Wessels

“Some day you will be old enough to start reading Fairy Tales again.”
C.S Lewis

Graad 1/4
Buitemuurse Aktiwiteite: Landloop.

Graad 1

Me. Mart-Marie Nel

“Have Courage and be kind.” Ella’s mother, Cinderella

Graad 1/6
Buitemuurse Aktiwiteite: Organiseerder Mini-Poppies; Netbalafrigter

Graad 1

Me. Elsie Labuschagne

Graad 1

Me. Hettie Botha

Graad 1

Me. Corlé van Zyl

Graad 1-Graadhoof

Me. Ilse Oosthuizen

Graad 1

Graad 2-Onderwysers
Graad 2

Me. Liesl Louw

Graad 2

Me. Renalte Diemont

Departementshoof: Gr. 2 en 3

Me. Lize Nauta

Graad 2

Graad 2-Graadhoof

Me. Sophie Retief

Graad 2

Graad 2

Me. Elize Brink

Graad 2

Me. Elbie Göttsche

Graad 2

Me. Roeléne Botes

Graad 2

Me. Suzanne Barnard

Graad 3-Onderwysers
Graad 3

Me. Leanie Weidemann

Graad 3

Me. Marianne van Rooyen

Graad 3

Me. Mariska Olivier

Graad 3/1

Me. Tarina Coetzer

Graad 3

Me. Michelle Pieterse

Graad 3-Graadhoof

Me. Zilana Uys

Graad 3

E-pos:zilana.uys@lscp.co.za)

Graad 3

Me. Leanda Wilhelm

Graad 3

Me. Nadia Bode

Grondslagfase Verryking
FLO

Mnr. Jaco de Swardt

Krieketorganiseerder

Skaak: Grondslagfase en Skaakafrigter

Me. Mariette Burger

Skaak: Grondslagfase en Skaakafrigter

Grondslagfase: FLO

Me. Melissa Visser

Leerondersteuning en Gr. 1 Zulu/FLO

Me. Naomi Uys

Graad R: FLO en Zulu (Graad 1)

Musiek

Me. Simòne Louw

Reknaarsentrum: IT

Mnr. Christoff de Beer

Rekenaarvaardigheid: Graad 4-6 en Graad R

Rekenaarsentrum: IT

Mnr. Johann Meintjes

Rekenaarvaardigheid

Graad 4-Onderwysers
Graad 4-Graadhoof

Me. Alza van Huyssteen

Wiskunde: Graad 4

Wiskunde-Vaslegging (Graad 4-6)

Me. Sandra Coetzee

Geografie: Graad 4
PSW: Graad 5

Wiskunde: Graad 4

Me. Natalie Joubert

Afrikaans: Graad 4

Me. Madri Rossouw

NW en Geskiedenis: Graad 4

Me. Nadine Webb

Redenaarsorganiseerder

NW & Teg: Graad 4

Mnr. Gert du Plooy

Engels: Graad 4

Me. Anneri van der Poel

Graad 5-Onderwysers
Vakhoof: Wiskunde en Graad 5-Graadhoof

Me. Lulu Scholtz

Vakhoof: Wiskunde (Gr. 4-6)
Wiskunde: Graad 5

FLO: Graad 4-7

Mnr. Francois Meiring

SW: Graad 5 en 6

Mnr. Jaques Viljoen

Geografie: Graad 5
Geskiedenis: Graad 6
Rugby-organiseerder

Wiskunde: Graad 5

Mnr. André Visser

Leiervoog
Gholf-organiseerder

Vakhoof: Beeldende Kunste

Me. Juanita de Koning

Kuns (Gr. R-7)

NW en Teg: Graad 5

Me. Louisa le Roux

Afrikaans: Graad 5

Me. Adré Oelofse

Graad 6-Onderwysers
Vakhoof: Afrikaans en Graad 6-Graadhoof

Me. Annedien Smit

Vakhoof: Afrikaans
Afrikaans (Gr. 6)

Engels: Graad 5 en 6

Mnr. Shaun Norval

Vakhoof: Natuurwetenskap en Tegnologie

Me. Juanette Bonnema

NW en Tegnologie (Gr. 6)
Leiervoog
Koördineerder: Leierontwikkelingsprogram

Afrikaans (Graad 4-6)

Mnr. Sean Botha

Wiskunde: Graad 6

Me. Lucelle Gilbert

Swemorganiseerder

Engels: Graad 5 en 6

Me. Shannen du Plessis

Graad 6: Wiskunde

Mnr. Arno Fourie

Graad 7-Onderwysers
Vakhoof: Engels en Graad 7-Graadhoof

Me. Marna du Plooy

Graad 7: Engels

E-pos:marna.du Plooy@lscp.co.za

Afrikaans: Graad 7

Me. Niréne van Wyk

Wiskunde: Graad 7

Me. Jani Hamman

NW: Graad 7

Mnr. Neill Scheepers

Vakhoof: Tegnologie

Mnr. Renier Fox

EBW/Tegnologie (Gr. 7)

Vakhoof: Sosiale Wetenskappe

Me. Jana Minnaar

Sosiale Wetenskappe (Gr. 4-7)

Wiskunde: Graad 7

Mnr. Lohan Smit

Skaakorganiseerder

Verryking: Rekenaarsentrums
Reknaarsentrum: IT

Mnr. Christoff de Beer

Rekenaarvaardigheid: Graad 4-6 en Graad R

Departementshoof: Wiskunde/NW/ EBW/Tegnologie

Mnr. Heinrich Swart

Wiskunde-Verryking (Gr. 4-7)

Departementshoof: IT en Kurrikulumsteun

Me. Hermie Nell

Rekenaartoepassingstegnologie (Gr. 7)

Wiskunde-Vaslegging (Graad 4-6)

Me. Sandra Coetzee

Geografie: Graad 4
PSW: Graad 5

Assistente
Assistent

Me. Zarike de Wet

Assistent

Me. Tania Krüger

Assistent

Me. Mila van der Walt

Assistent

Mnr. Keanan Cavanagh

Assistent

Me. Heinmari Swart

Assistent

Mnr. Graig Booth

Assistent

Me. Elani Nel

Assistent

Me. Chara Hefer

Assistent

Mnr. Boeta Bezuidenhout

Assistent

Me. Anri Crafford

Assistent

Me. Alexia van der Westhuizen

Assistent

Mnr. AJ Vosloo

Assistent

Mnr. Jacques Rocher

administratiewe personeel

Administratiewe Personeel
Persoonlike Assistent: Dr. Louis Dey

Me. Louisa Grobler

Hoof: Administrasie

Ontvangs

Me. Christa-Marié Jansen van Rensburg

Finansiële Bestuurder

Me. Suzette Swanepoel

Finansies

Me. Sonja van Tonder

Finansies: Debiteure

Me. Karlien Bezuidenhout

Administrasie en Batebestuur

Me. Juanitta Matthews

Finansies

Me. Elmien van Wyngaard

ondersteuningsentrum (CURA PECTORE)

Ondersteuningsentrum
Koördineerder: Cura/Pectore & Sielkundige

Me. Salomi Morkel

Ondersteuningsenturm
Sielkundige (Skolastiese Evaluasies)

Ontvangs en Administrasie

Me. Yolandie Greef

Spraakterapeut

Me. Marita Prinsloo

Leerondersteuning en Gr. 1 Zulu/FLO

Me. Naomi Uys

Graad R: FLO en Zulu (Graad 1)

Arbeidsterapeut

Me. Sanmarie Bongers

Spraakterapeut

Me. Tania Janse van Rensburg

Sielkundige

Me. Freda Coetzee

naskoolsentrum

Naskoolsentrum
Hoof: Naskoolsentrum

Me. Riana Ehlers

Me. Karla Pohl

Me. Lean du Toit

Me. Monique Swanepoel

Me. Su Andri Barkhuysen

Me. Ursula Theunissen

X